    Cal-Chip Electronics, Inc. RM04F84R5CT
    Part No.:
    RM04F84R5CT
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDRM04F84R5CT.pdf
    Description:
    RES SMD 84.5 OHM 1% 1/16W 0402
    Resistance:
    84.5 Ohms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.063W, 1/16W
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.016" (0.40mm)
    Datasheet:
    1. How to order RM04F84R5CT on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RM04F84R5CT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RM04F84R5CT?
    Image RM04F84R5CT
    Part Number RM04F84R5CT
    Product Status Active
    Resistance 84.5 Ohms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.063W, 1/16W
    Composition Thick Film
    Features -
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0402
    Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)