    Cal-Chip Electronics, Inc. RM04F7873CT
    Part No.:
    RM04F7873CT
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDRM04F7873CT.pdf
    Description:
    RES SMD 787K OHM 1% 1/16W 0402
    Resistance:
    787 kOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.063W, 1/16W
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.016" (0.40mm)
    Datasheet:
    1. How to order RM04F7873CT on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RM04F7873CT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RM04F7873CT?
    Image RM04F7873CT
    Part Number RM04F7873CT
    Product Status Active
    Resistance 787 kOhms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.063W, 1/16W
    Composition Thick Film
    Features -
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0402
    Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)