    Cal-Chip Electronics, Inc. RM04F4302CT
    Part No.:
    RM04F4302CT
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDRM04F4302CT.pdf
    Description:
    RES SMD 43K OHM 1% 1/16W 0402
    Resistance:
    43 kOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.063W, 1/16W
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.016" (0.40mm)
    Datasheet:
    1. How to order RM04F4302CT on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RM04F4302CT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RM04F4302CT?
    Image RM04F4302CT
    Part Number RM04F4302CT
    Product Status Active
    Resistance 43 kOhms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.063W, 1/16W
    Composition Thick Film
    Features -
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0402
    Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)