    Cal-Chip Electronics, Inc. RM04F3570CT
    Part No.:
    RM04F3570CT
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDRM04F3570CT.pdf
    Description:
    RES SMD 357 OHM 1% 1/16W 0402
    Resistance:
    357 Ohms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.063W, 1/16W
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.016" (0.40mm)
    Datasheet:
    1. How to order RM04F3570CT on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RM04F3570CT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RM04F3570CT?
    Image RM04F3570CT
    Part Number RM04F3570CT
    Product Status Active
    Resistance 357 Ohms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.063W, 1/16W
    Composition Thick Film
    Features -
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0402
    Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)