    Cal-Chip Electronics, Inc. RM04F34R0CT
    Part No.:
    RM04F34R0CT
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDRM04F34R0CT.pdf
    Description:
    RES SMD 34 OHM 1% 1/16W 0402
    Resistance:
    34 Ohms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.063W, 1/16W
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.016" (0.40mm)
    Datasheet:
    1. How to order RM04F34R0CT on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RM04F34R0CT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RM04F34R0CT?
    Image RM04F34R0CT
    Part Number RM04F34R0CT
    Product Status Active
    Resistance 34 Ohms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.063W, 1/16W
    Composition Thick Film
    Features -
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0402
    Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)