    Cal-Chip Electronics, Inc. RM04F29R4CT
    Part No.:
    RM04F29R4CT
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDRM04F29R4CT.pdf
    Description:
    RES SMD 29.4 OHM 1% 1/16W 0402
    Resistance:
    29.4 Ohms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.063W, 1/16W
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.016" (0.40mm)
    Datasheet:
    1. How to order RM04F29R4CT on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RM04F29R4CT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RM04F29R4CT?
    Image RM04F29R4CT
    Part Number RM04F29R4CT
    Product Status Active
    Resistance 29.4 Ohms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.063W, 1/16W
    Composition Thick Film
    Features -
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0402
    Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)