    Cal-Chip Electronics, Inc. RM04F24R3CT
    Part No.:
    RM04F24R3CT
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDRM04F24R3CT.pdf
    Description:
    RES SMD 24.3 OHM 1% 1/16W 0402
    Resistance:
    24.3 Ohms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.063W, 1/16W
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.016" (0.40mm)
    Datasheet:
    1. How to order RM04F24R3CT on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RM04F24R3CT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RM04F24R3CT?
    Image RM04F24R3CT
    Part Number RM04F24R3CT
    Product Status Active
    Resistance 24.3 Ohms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.063W, 1/16W
    Composition Thick Film
    Features -
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0402
    Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)