    Cal-Chip Electronics, Inc. RM02F22R1CT
    Part No.:
    RM02F22R1CT
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDRM02F22R1CT.pdf
    Description:
    RES SMD 22.1 OHM 1% 1/20W 0201
    Resistance:
    22.1 Ohms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.05W, 1/20W
    Temperature Coefficient:
    ±200ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max):
    0.010" (0.26mm)
    Datasheet:
    1. How to order RM02F22R1CT on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RM02F22R1CT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RM02F22R1CT?
    Image RM02F22R1CT
    Part Number RM02F22R1CT
    Product Status Active
    Resistance 22.1 Ohms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.05W, 1/20W
    Composition Thick Film
    Features -
    Temperature Coefficient ±200ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0201
    Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)