    Cal-Chip Electronics, Inc. CAS10J220CT
    Part No.:
    CAS10J220CT
    Manufacturer:
    Cal-Chip Electronics, Inc.
    Category:
    Chip Resistor - Surface Mount
    Package:
    0805 (2012 Metric)
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCAS10J220CT.pdf
    Description:
    ANTISULF RES0805 5% 22.0 OHM
    Manufacturer:
    Cal-Chip Electronics, Inc.
    Series:
    CAS
    Package/Case:
    0805 (2012 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Resistance:
    22 Ohms
    Tolerance:
    ±5%
    Power (Watts):
    0.125W, 1/8W
    Composition:
    Thick Film
    Features:
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package:
    AEC-Q200
    Ratings:
    0805
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    0.020" (0.50mm)
    Number of Terminations:
    2
    Failure Rate:
    Datasheet:
    1. How to order CAS10J220CT on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CAS10J220CT price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CAS10J220CT?
    Image CAS10J220CT
    Part Number CAS10J220CT
    Manufacturer Cal-Chip Electronics, Inc.
    Series CAS
    Package/Case 0805 (2012 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Resistance 22 Ohms
    Tolerance ±5%
    Power (Watts) 0.125W, 1/8W
    Composition Thick Film
    Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 0805
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)