    Cal-Chip Electronics, Inc. CAS06J270CT
    Part No.:
    CAS06J270CT
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCAS06J270CT.pdf
    Description:
    ANTISULF RES0603 5% 27.0 OHM
    Resistance:
    27 Ohms
    Tolerance:
    ±5%
    Power (Watts):
    0.1W, 1/10W
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Datasheet:
    1. How to order CAS06J270CT on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CAS06J270CT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CAS06J270CT?
    Image CAS06J270CT
    Part Number CAS06J270CT
    Product Status Active
    Resistance 27 Ohms
    Tolerance ±5%
    Power (Watts) 0.1W, 1/10W
    Composition Thick Film
    Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 0603
    Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)