    Cal-Chip Electronics, Inc. CAS06J123CT
    Part No.:
    CAS06J123CT
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCAS06J123CT.pdf
    Description:
    ANTISULF RES0603 5% 12.0K OHM
    Resistance:
    12 kOhms
    Tolerance:
    ±5%
    Power (Watts):
    0.1W, 1/10W
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Datasheet:
    1. How to order CAS06J123CT on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CAS06J123CT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CAS06J123CT?
    Image CAS06J123CT
    Part Number CAS06J123CT
    Product Status Active
    Resistance 12 kOhms
    Tolerance ±5%
    Power (Watts) 0.1W, 1/10W
    Composition Thick Film
    Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 0603
    Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)