    Cal-Chip Electronics, Inc. CAS06J106CT
    Part No.:
    CAS06J106CT
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCAS06J106CT.pdf
    Description:
    ANTISULF RES0603 5% 10M OHM
    Resistance:
    10 MOhms
    Tolerance:
    ±5%
    Power (Watts):
    0.1W, 1/10W
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Datasheet:
    1. How to order CAS06J106CT on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CAS06J106CT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CAS06J106CT?
    Image CAS06J106CT
    Part Number CAS06J106CT
    Product Status Active
    Resistance 10 MOhms
    Tolerance ±5%
    Power (Watts) 0.1W, 1/10W
    Composition Thick Film
    Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 0603
    Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)