    Cal-Chip Electronics, Inc. CAS04J430CT
    Part No.:
    CAS04J430CT
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCAS04J430CT.pdf
    Description:
    ANTISULF RES0402 5% 43.0 OHM
    Resistance:
    43 Ohms
    Tolerance:
    ±5%
    Power (Watts):
    0.063W, 1/16W
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.016" (0.40mm)
    Datasheet:
    1. How to order CAS04J430CT on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CAS04J430CT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CAS04J430CT?
    Image CAS04J430CT CAS04J430CT
    Part Number CAS04J430CT CAS04J430CT
    Manufacturer Cal-Chip Electronics, Inc. Cal-Chip Electronics, Inc.
    Series CAS CAS
    Package/Case 0402 (1005 Metric) 0402 (1005 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Active Active
    Resistance 43 Ohms 43 Ohms
    Tolerance ±5% ±5%
    Power (Watts) 0.063W, 1/16W 0.063W, 1/16W
    Composition Thick Film Thick Film
    Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
    Ratings 0402 0402
    Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm) 0.016" (0.40mm)