    Cal-Chip Electronics, Inc. CAS04J151CT
    Part No.:
    CAS04J151CT
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCAS04J151CT.pdf
    Description:
    ANTISULF RES0402 5% 150 OHM
    Resistance:
    150 Ohms
    Tolerance:
    ±5%
    Power (Watts):
    0.063W, 1/16W
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.016" (0.40mm)
    Datasheet:
    1. How to order CAS04J151CT on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CAS04J151CT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CAS04J151CT?
    Image CAS04J151CT
    Part Number CAS04J151CT
    Product Status Active
    Resistance 150 Ohms
    Tolerance ±5%
    Power (Watts) 0.063W, 1/16W
    Composition Thick Film
    Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 0402
    Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)