    Cal-Chip Electronics, Inc. CAR06F6490CT
    Part No.:
    CAR06F6490CT
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCAR06F6490CT.pdf
    Description:
    AEC-Q200 RES0603 1% 649 OHM
    Resistance:
    649 Ohms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.1W, 1/10W
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Datasheet:
    1. How to order CAR06F6490CT on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CAR06F6490CT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CAR06F6490CT?
    Image CAR06F6490CT
    Part Number CAR06F6490CT
    Product Status Active
    Resistance 649 Ohms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.1W, 1/10W
    Composition Thick Film
    Features Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 0603
    Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)