    ams-OSRAM USA INC. LY P47K-K1L2-26-0-2-R18-Z
    Part No.:
    LY P47K-K1L2-26-0-2-R18-Z
    Package:
    2-SMD, Flat Leads
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDLY P47K-K1L2-26-0-2-R18-Z.pdf
    Description:
    LED YELLOW CLEAR SMD BOTTOM ENT
    Package/Case:
    2-SMD, Flat Leads
    Color:
    Yellow
    Millicandela Rating:
    12.55mcd
    Lens Size:
    1.60mm Dia
    Voltage - Forward (Vf) (Typ):
    1.8V
    Current - Test:
    2mA
    Wavelength - Dominant:
    587nm
    Wavelength - Peak:
    591nm
    Supplier Device Package:
    SMD
    Size / Dimension:
    3.40mm L x 1.90mm W
    Datasheet:
    1. How to order LY P47K-K1L2-26-0-2-R18-Z on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the LY P47K-K1L2-26-0-2-R18-Z price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of LY P47K-K1L2-26-0-2-R18-Z?
    Manufacturer ams-OSRAM USA INC. ams-OSRAM USA INC. ams-OSRAM USA INC. ams-OSRAM USA INC.
    Series PointLED® PointLED® PointLED® PointLED®
    Package/Case 2-SMD, Flat Leads 2-SMD, Flat Leads 2-SMD, Flat Leads 2-SMD, Flat Leads
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Active Active Active Active
    Color Yellow Yellow Yellow Yellow
    Configuration Standard Standard Standard Standard
    Lens Color Colorless Colorless Colorless Colorless
    Lens Transparency Clear Clear Clear Clear
    Millicandela Rating 12.55mcd 12.55mcd 12.55mcd 12.55mcd
    Lens Style Round with Flat Top Round with Flat Top Round with Flat Top Round with Flat Top
    Lens Size 1.60mm Dia 1.60mm Dia 1.60mm Dia 1.60mm Dia
    Voltage - Forward (Vf) (Typ) 1.8V 1.8V 1.8V 1.8V
    Current - Test 2mA 2mA 2mA 2mA
    Viewing Angle 120° 120° 120° 120°
    Wavelength - Dominant 587nm 587nm 587nm 587nm
    Wavelength - Peak 591nm 591nm 591nm 591nm
    Qualification - - - -
    Supplier Device Package SMD SMD SMD SMD
    Size / Dimension 3.40mm L x 1.90mm W 3.40mm L x 1.90mm W 3.40mm L x 1.90mm W 3.40mm L x 1.90mm W