    ams-OSRAM USA INC. LY P47K-J1K2-26-0-2-R18-Z
    Part No.:
    LY P47K-J1K2-26-0-2-R18-Z
    Manufacturer:
    ams-OSRAM USA INC.
    Category:
    LED Indication - Discrete
    Package:
    2-SMD, Flat Leads
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDLY P47K-J1K2-26-0-2-R18-Z.pdf
    Description:
    LED YELLOW CLEAR SMD
    Manufacturer:
    ams-OSRAM USA INC.
    Series:
    PointLED®
    Package/Case:
    2-SMD, Flat Leads
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Color:
    Yellow
    Configuration:
    Standard
    Lens Color:
    Colorless
    Lens Transparency:
    Clear
    Millicandela Rating:
    7.85mcd
    Lens Style:
    Round with Flat Top
    Lens Size:
    1.60mm Dia
    Voltage - Forward (Vf) (Typ):
    1.8V
    Current - Test:
    2mA
    Viewing Angle:
    120°
    Mounting Type:
    Surface Mount, Bottom Entry
    Wavelength - Dominant:
    587nm
    Wavelength - Peak:
    591nm
    Features:
    Grade:
    Qualification:
    Supplier Device Package:
    SMD
    Size / Dimension:
    3.40mm L x 1.90mm W
    Datasheet:
    1. How to order LY P47K-J1K2-26-0-2-R18-Z on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the LY P47K-J1K2-26-0-2-R18-Z price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of LY P47K-J1K2-26-0-2-R18-Z?
    Manufacturer ams-OSRAM USA INC. ams-OSRAM USA INC. ams-OSRAM USA INC. ams-OSRAM USA INC.
    Series PointLED® PointLED® PointLED® PointLED®
    Package/Case 2-SMD, Flat Leads 2-SMD, Flat Leads 2-SMD, Flat Leads 2-SMD, Flat Leads
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Active Active Active Active
    Color Yellow Yellow Yellow Yellow
    Configuration Standard Standard Standard Standard
    Lens Color Colorless Colorless Colorless Colorless
    Lens Transparency Clear Clear Clear Clear
    Millicandela Rating 7.85mcd 7.85mcd 7.85mcd 7.85mcd
    Lens Style Round with Flat Top Round with Flat Top Round with Flat Top Round with Flat Top
    Lens Size 1.60mm Dia 1.60mm Dia 1.60mm Dia 1.60mm Dia
    Voltage - Forward (Vf) (Typ) 1.8V 1.8V 1.8V 1.8V
    Current - Test 2mA 2mA 2mA 2mA
    Viewing Angle 120° 120° 120° 120°
    Wavelength - Dominant 587nm 587nm 587nm 587nm
    Wavelength - Peak 591nm 591nm 591nm 591nm
    Features - - - -
    Grade - - - -
    Qualification - - - -
    Supplier Device Package SMD SMD SMD SMD
    Size / Dimension 3.40mm L x 1.90mm W 3.40mm L x 1.90mm W 3.40mm L x 1.90mm W 3.40mm L x 1.90mm W