    Allegro MicroSystems A8450KLBTR-T
    Part No.:
    A8450KLBTR-T
    Manufacturer:
    Allegro MicroSystems
    Category:
    Voltage Regulators - Linear + Switching
    Package:
    24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDA8450KLBTR-T.pdf
    Description:
    IC REG QUAD BUCK/LINEAR 24SOIC
    Manufacturer:
    Allegro MicroSystems
    Series:
    Package/Case:
    24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Topology:
    Step-Down (Buck) (1), Linear (LDO) (4)
    Number of Outputs:
    4
    Frequency - Switching:
    Voltage/Current - Output 1:
    3.3V, 200mA
    Voltage/Current - Output 2:
    1.2V ~ 3.3V, 200mA
    Voltage/Current - Output 3:
    5V, 200mA
    w/LED Driver:
    No
    w/Supervisor:
    No
    w/Sequencer:
    Yes
    Voltage - Supply:
    6V ~ 45V
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 135°C
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    24-SOIC
    Datasheet:
    1. How to order A8450KLBTR-T on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the A8450KLBTR-T price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of A8450KLBTR-T?
    Image A8450KLBTR-T A8450KLBTR
    Part Number A8450KLBTR-T A8450KLBTR
    Manufacturer Allegro MicroSystems Allegro MicroSystems
    Series - -
    Package/Case 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width) 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Active Active
    Topology Step-Down (Buck) (1), Linear (LDO) (4) Step-Down (Buck) (1), Linear (LDO) (4)
    Number of Outputs 4 4
    Frequency - Switching - -
    Voltage/Current - Output 1 3.3V, 200mA 3.3V, 200mA
    Voltage/Current - Output 2 1.2V ~ 3.3V, 200mA 1.2V ~ 3.3V, 200mA
    Voltage/Current - Output 3 5V, 200mA 5V, 200mA
    w/LED Driver No No
    w/Supervisor No No
    w/Sequencer Yes Yes
    Voltage - Supply 6V ~ 45V 6V ~ 45V
    Operating Temperature -40°C ~ 135°C -40°C ~ 135°C