    Aillen UT106M035HDHTA
    Part No.:
    UT106M035HDHTA
    Manufacturer:
    Aillen
    Category:
    Aluminum Electrolytic Capacitors
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDUT106M035HDHTA.pdf
    Description:
    CAP ALUM 10UF 20% 35V SMD
    Manufacturer:
    Aillen
    Package/Case:
    Series:
    UT
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Capacitance:
    10 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Rated:
    35 V
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    Lifetime @ Temp.:
    2000 Hrs @ 105°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 105°C
    Polarization:
    Polar
    Ratings:
    Applications:
    General Purpose
    Ripple Current @ Low Frequency:
    22 mA @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency:
    Impedance:
    Lead Spacing:
    Size / Dimension:
    0.197" Dia (5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.232" (5.90mm)
    Surface Mount Land Size:
    0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Datasheet:
    1. How to order UT106M035HDHTA on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the UT106M035HDHTA price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of UT106M035HDHTA?
    Image UT106M035HDHTA
    Part Number UT106M035HDHTA
    Manufacturer Aillen
    Package/Case
    Series UT
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 10 µF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 35 V
    Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
    Operating Temperature -55°C ~ 105°C
    Polarization Polar
    Ratings -
    Applications General Purpose
    Ripple Current @ Low Frequency 22 mA @ 120 Hz
    Impedance -
    Lead Spacing -
    Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.232" (5.90mm)
    Surface Mount Land Size 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)