    Acopian Power Supplies VTD15-40M
    Part No.:
    VTD15-40M
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDVTD15-40M.pdf
    Voltage - Input:
    105 ~ 125 VAC
    Voltage - Output 1:
    15V
    Current - Output 1:
    400 mA
    Current - Output 2:
    400 mA
    Operating Temperature:
    -10°C ~ 71°C
    Size / Dimension:
    5.09" L x 5.12" W x 3.44" H (129.3mm x 130.0mm x 87.4mm)
    Datasheet:
    1. How to order VTD15-40M on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the VTD15-40M price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VTD15-40M?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of VTD15-40M.
    Image VTD15-250M VTD15-40M VTD15-40M-230 VTD15-100M VTD15-100M-230
    Part Number VTD15-250M VTD15-40M VTD15-40M-230 VTD15-100M VTD15-100M-230
    Number of Outputs 2 2 2 2 2
    Voltage - Input 105 ~ 125 VAC 105 ~ 125 VAC 105 ~ 125 VAC 105 ~ 125 VAC 105 ~ 125 VAC
    Voltage - Output 1 15V 15V 15V 15V 15V
    Voltage - Output 6 - - - - -
    Current - Output 1 400 mA 400 mA 400 mA 400 mA 400 mA
    Current - Output 2 400 mA 400 mA 400 mA 400 mA 400 mA
    Voltage - Isolation - - - - -
    Operating Temperature -10°C ~ 71°C -10°C ~ 71°C -10°C ~ 71°C -10°C ~ 71°C -10°C ~ 71°C
    Mounting Type Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount
    Size / Dimension 5.09" L x 5.12" W x 3.44" H (129.3mm x 130.0mm x 87.4mm) 5.09" L x 5.12" W x 3.44" H (129.3mm x 130.0mm x 87.4mm) 5.09" L x 5.12" W x 3.44" H (129.3mm x 130.0mm x 87.4mm) 5.09" L x 5.12" W x 3.44" H (129.3mm x 130.0mm x 87.4mm) 5.09" L x 5.12" W x 3.44" H (129.3mm x 130.0mm x 87.4mm)