    Acopian Power Supplies VTD15-250M
    Part No.:
    VTD15-250M
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDVTD15-250M.pdf
    Voltage - Input:
    105 ~ 125 VAC
    Voltage - Output 1:
    15V
    Current - Output 1:
    2.5 A
    Current - Output 2:
    2.5 A
    Operating Temperature:
    -10°C ~ 71°C
    Size / Dimension:
    9.25" L x 5.12" W x 3.44" H (235.0mm x 130.0mm x 87.4mm)
    Datasheet:
    1. How to order VTD15-250M on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the VTD15-250M price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VTD15-250M?
    Image VTD15-250M VTD15-40M VTD15-40M-230 VTD15-100M VTD15-100M-230
    Part Number VTD15-250M VTD15-40M VTD15-40M-230 VTD15-100M VTD15-100M-230
    Number of Outputs 2 2 2 2 2
    Voltage - Input 105 ~ 125 VAC 105 ~ 125 VAC 105 ~ 125 VAC 105 ~ 125 VAC 105 ~ 125 VAC
    Voltage - Output 1 15V 15V 15V 15V 15V
    Voltage - Output 6 - - - - -
    Current - Output 1 2.5 A 2.5 A 2.5 A 2.5 A 2.5 A
    Current - Output 2 2.5 A 2.5 A 2.5 A 2.5 A 2.5 A
    Voltage - Isolation - - - - -
    Operating Temperature -10°C ~ 71°C -10°C ~ 71°C -10°C ~ 71°C -10°C ~ 71°C -10°C ~ 71°C
    Mounting Type Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount
    Size / Dimension 9.25" L x 5.12" W x 3.44" H (235.0mm x 130.0mm x 87.4mm) 9.25" L x 5.12" W x 3.44" H (235.0mm x 130.0mm x 87.4mm) 9.25" L x 5.12" W x 3.44" H (235.0mm x 130.0mm x 87.4mm) 9.25" L x 5.12" W x 3.44" H (235.0mm x 130.0mm x 87.4mm) 9.25" L x 5.12" W x 3.44" H (235.0mm x 130.0mm x 87.4mm)