    Acopian Power Supplies VA24MT550M-230
    Part No.:
    VA24MT550M-230
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDVA24MT550M-230.pdf
    Voltage - Input:
    210 ~ 250 VAC
    Voltage - Output 1:
    24V
    Current - Output 1:
    5.5 A
    Operating Temperature:
    -20°C ~ 71°C
    Size / Dimension:
    13.25" L x 5.12" W x 3.44" H (336.6mm x 130.0mm x 87.4mm)
    Datasheet:
    1. How to order VA24MT550M-230 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the VA24MT550M-230 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VA24MT550M-230?
    Image VA24MT550M VA24MT550M-230
    Part Number VA24MT550M VA24MT550M-230
    Number of Outputs 1 1
    Voltage - Input 210 ~ 250 VAC 210 ~ 250 VAC
    Voltage - Output 1 24V 24V
    Voltage - Output 6 - -
    Current - Output 1 5.5 A 5.5 A
    Voltage - Isolation - -
    Operating Temperature -20°C ~ 71°C -20°C ~ 71°C
    Features Adjustable Output Adjustable Output
    Mounting Type Chassis Mount Chassis Mount
    Size / Dimension 13.25" L x 5.12" W x 3.44" H (336.6mm x 130.0mm x 87.4mm) 13.25" L x 5.12" W x 3.44" H (336.6mm x 130.0mm x 87.4mm)