    Acopian Power Supplies VA24MT550M
    Part No.:
    VA24MT550M
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDVA24MT550M.pdf
    Voltage - Input:
    105 ~ 125 VAC
    Voltage - Output 1:
    24V
    Current - Output 1:
    5.5 A
    Operating Temperature:
    -20°C ~ 71°C
    Size / Dimension:
    13.25" L x 5.12" W x 3.44" H (336.6mm x 130.0mm x 87.4mm)
    Datasheet:
    1. How to order VA24MT550M on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the VA24MT550M price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VA24MT550M?
    Image VA24MT550M VA24MT550M-230
    Part Number VA24MT550M VA24MT550M-230
    Number of Outputs 1 1
    Voltage - Input 105 ~ 125 VAC 105 ~ 125 VAC
    Voltage - Output 1 24V 24V
    Voltage - Output 6 - -
    Current - Output 1 5.5 A 5.5 A
    Voltage - Isolation - -
    Operating Temperature -20°C ~ 71°C -20°C ~ 71°C
    Features Adjustable Output Adjustable Output
    Mounting Type Chassis Mount Chassis Mount
    Size / Dimension 13.25" L x 5.12" W x 3.44" H (336.6mm x 130.0mm x 87.4mm) 13.25" L x 5.12" W x 3.44" H (336.6mm x 130.0mm x 87.4mm)