    Acopian Power Supplies A28H1400-230
    Part No.:
    A28H1400-230
    Manufacturer:
    Acopian Power Supplies
    Category:
    AC DC Converters
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDA28H1400-230.pdf
    Description:
    AC/DC CONVERTER
    Manufacturer:
    Acopian Power Supplies
    Series:
    A
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Type:
    Enclosed
    Number of Outputs:
    1
    Voltage - Input:
    210 ~ 250 VAC
    Voltage - Output 1:
    28V
    Voltage - Output 2:
    Voltage - Output 3:
    Voltage - Output 4:
    Voltage - Output 5:
    Voltage - Output 6:
    Current - Output 1:
    14 A
    Current - Output 2:
    Current - Output 3:
    Current - Output 4:
    Current - Output 5:
    Current - Output 6:
    Power (Watts):
    Applications:
    ITE (Commercial)
    Voltage - Isolation:
    Operating Temperature:
    -20°C ~ 71°C
    Features:
    Adjustable Output
    Mounting Type:
    Chassis Mount
    Size / Dimension:
    16.00" L x 7.37" W x 5.12" H (406.4mm x 187.2mm x 130.0mm)
    Datasheet:
    1. How to order A28H1400-230 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the A28H1400-230 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of A28H1400-230?
    Image A28H1400 A28H1400-230
    Part Number A28H1400 A28H1400-230
    Manufacturer Acopian Power Supplies Acopian Power Supplies
    Series A A
    Packaging Bulk Bulk
    Product Status Active Active
    Type Enclosed Enclosed
    Number of Outputs 1 1
    Voltage - Input 210 ~ 250 VAC 210 ~ 250 VAC
    Voltage - Output 1 28V 28V
    Voltage - Output 2 - -
    Voltage - Output 3 - -
    Voltage - Output 4 - -
    Voltage - Output 5 - -
    Voltage - Output 6 - -
    Current - Output 1 14 A 14 A
    Current - Output 2 - -
    Current - Output 3 - -
    Current - Output 4 - -
    Current - Output 5 - -
    Current - Output 6 - -
    Power (Watts) - -
    Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial)
    Voltage - Isolation - -
    Operating Temperature -20°C ~ 71°C -20°C ~ 71°C
    Features Adjustable Output Adjustable Output
    Mounting Type Chassis Mount Chassis Mount
    Size / Dimension 16.00" L x 7.37" W x 5.12" H (406.4mm x 187.2mm x 130.0mm) 16.00" L x 7.37" W x 5.12" H (406.4mm x 187.2mm x 130.0mm)