    Acopian Power Supplies A28H1400
    Part No.:
    A28H1400
    Manufacturer:
    Acopian Power Supplies
    Category:
    AC DC Converters
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDA28H1400.pdf
    Description:
    AC/DC CONVERTER
    Manufacturer:
    Acopian Power Supplies
    Series:
    A
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Type:
    Enclosed
    Number of Outputs:
    1
    Voltage - Input:
    105 ~ 125 VAC
    Voltage - Output 1:
    28V
    Voltage - Output 2:
    Voltage - Output 3:
    Voltage - Output 4:
    Voltage - Output 5:
    Voltage - Output 6:
    Current - Output 1:
    14 A
    Current - Output 2:
    Current - Output 3:
    Current - Output 4:
    Current - Output 5:
    Current - Output 6:
    Power (Watts):
    Applications:
    ITE (Commercial)
    Voltage - Isolation:
    Operating Temperature:
    -20°C ~ 71°C
    Features:
    Adjustable Output
    Mounting Type:
    Chassis Mount
    Size / Dimension:
    16.00" L x 7.37" W x 5.12" H (406.4mm x 187.2mm x 130.0mm)
    Datasheet:
    1. How to order A28H1400 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the A28H1400 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of A28H1400?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of A28H1400.
    7.How to contact us to get technical supports, such as A28H1400 pin diagram, A28H1400 datasheet?
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    Image A28H1400 A28H1400-230
    Part Number A28H1400 A28H1400-230
    Manufacturer Acopian Power Supplies Acopian Power Supplies
    Series A A
    Packaging Bulk Bulk
    Product Status Active Active
    Type Enclosed Enclosed
    Number of Outputs 1 1
    Voltage - Input 105 ~ 125 VAC 105 ~ 125 VAC
    Voltage - Output 1 28V 28V
    Voltage - Output 2 - -
    Voltage - Output 3 - -
    Voltage - Output 4 - -
    Voltage - Output 5 - -
    Voltage - Output 6 - -
    Current - Output 1 14 A 14 A
    Current - Output 2 - -
    Current - Output 3 - -
    Current - Output 4 - -
    Current - Output 5 - -
    Current - Output 6 - -
    Power (Watts) - -
    Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial)
    Voltage - Isolation - -
    Operating Temperature -20°C ~ 71°C -20°C ~ 71°C
    Features Adjustable Output Adjustable Output
    Mounting Type Chassis Mount Chassis Mount
    Size / Dimension 16.00" L x 7.37" W x 5.12" H (406.4mm x 187.2mm x 130.0mm) 16.00" L x 7.37" W x 5.12" H (406.4mm x 187.2mm x 130.0mm)