    YAGEO RC1206FR-077K5L
    Part No.:
    RC1206FR-077K5L
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDRC1206FR-077K5L.pdf
    Description:
    RES 7.5K OHM 1% 1/4W 1206
    Resistance:
    7.5 kOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.25W, 1/4W
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.026" (0.65mm)