    YAGEO RC0402JR-073R9L
    Part No.:
    RC0402JR-073R9L
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDRC0402JR-073R9L.pdf
    Description:
    RES 3.9 OHM 5% 1/16W 0402
    Resistance:
    3.9 Ohms
    Tolerance:
    ±5%
    Power (Watts):
    0.063W, 1/16W
    Temperature Coefficient:
    ±200ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.016" (0.40mm)