    YAGEO RC0201FR-0720RL
    Part No.:
    RC0201FR-0720RL
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDRC0201FR-0720RL.pdf
    Description:
    RES 20 OHM 1% 1/20W 0201
    Resistance:
    20 Ohms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.05W, 1/20W
    Temperature Coefficient:
    ±200ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max):
    0.010" (0.26mm)