    YAGEO CQ0402FRNPO9BN300
    Part No.:
    CQ0402FRNPO9BN300
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCQ0402FRNPO9BN300.pdf
    Description:
    CAP CER 30PF 50V C0G/NP0 0402
    Capacitance:
    30 pF
    Tolerance:
    ±1%
    Voltage - Rated:
    50V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Datasheet:
    1. How to order CQ0402FRNPO9BN300 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CQ0402FRNPO9BN300 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CQ0402FRNPO9BN300?
    Image CQ0402FRNPO9BN300
    Part Number CQ0402FRNPO9BN300
    Product Status Active
    Capacitance 30 pF
    Tolerance ±1%
    Voltage - Rated 50V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 0402 (1005 Metric)
    Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)