    YAGEO CQ0402BRNPO9BN8R2
    Part No.:
    CQ0402BRNPO9BN8R2
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCQ0402BRNPO9BN8R2.pdf
    Description:
    CAP CER 8.2PF 50V C0G/NPO 0402
    Capacitance:
    8.2 pF
    Tolerance:
    ±0.1pF
    Voltage - Rated:
    50V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Package / Case:
    0402 (1005 Metric)
    Size / Dimension:
    0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Datasheet:
    1. How to order CQ0402BRNPO9BN8R2 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CQ0402BRNPO9BN8R2 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CQ0402BRNPO9BN8R2?
    Image CQ0402BRNPO9BN8R2
    Part Number CQ0402BRNPO9BN8R2
    Product Status Active
    Capacitance 8.2 pF
    Tolerance ±0.1pF
    Voltage - Rated 50V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Mounting Type Surface Mount, MLCC
    Package / Case 0402 (1005 Metric)
    Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)