    YAGEO CQ0402BRNPO9BN4R5
    Part No.:
    CQ0402BRNPO9BN4R5
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCQ0402BRNPO9BN4R5.pdf
    Description:
    CAP CER 4.5PF 50V C0G/NPO 0402
    Capacitance:
    4.5 pF
    Tolerance:
    ±0.1pF
    Voltage - Rated:
    50V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Datasheet:
    1. How to order CQ0402BRNPO9BN4R5 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CQ0402BRNPO9BN4R5 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CQ0402BRNPO9BN4R5?
    Image CQ0402BRNPO9BN4R5
    Part Number CQ0402BRNPO9BN4R5
    Product Status Active
    Capacitance 4.5 pF
    Tolerance ±0.1pF
    Voltage - Rated 50V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 0402 (1005 Metric)
    Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)