    YAGEO CQ0402ARNPO9BN6R8
    Part No.:
    CQ0402ARNPO9BN6R8
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCQ0402ARNPO9BN6R8.pdf
    Description:
    CAP CER 6.8PF 50V C0G/NP0 0402
    Capacitance:
    6.8 pF
    Tolerance:
    ±0.05pF
    Voltage - Rated:
    50V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Package / Case:
    0402 (1005 Metric)
    Size / Dimension:
    0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Datasheet:
    1. How to order CQ0402ARNPO9BN6R8 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CQ0402ARNPO9BN6R8 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CQ0402ARNPO9BN6R8?
    Image CQ0402ARNPO9BN6R8
    Part Number CQ0402ARNPO9BN6R8
    Product Status Active
    Capacitance 6.8 pF
    Tolerance ±0.05pF
    Voltage - Rated 50V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Mounting Type Surface Mount, MLCC
    Package / Case 0402 (1005 Metric)
    Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)