    YAGEO CQ0201CRNPO9BN6R1
    Part No.:
    CQ0201CRNPO9BN6R1
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCQ0201CRNPO9BN6R1.pdf
    Description:
    CAP CER 6.1PF 50V C0G/NP0 0201
    Capacitance:
    6.1 pF
    Tolerance:
    ±0.25pF
    Voltage - Rated:
    50V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.013" (0.33mm)
    Datasheet:
    1. How to order CQ0201CRNPO9BN6R1 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CQ0201CRNPO9BN6R1 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CQ0201CRNPO9BN6R1?
    Image CQ0201CRNPO9BN6R1
    Part Number CQ0201CRNPO9BN6R1
    Product Status Active
    Capacitance 6.1 pF
    Tolerance ±0.25pF
    Voltage - Rated 50V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 0201 (0603 Metric)
    Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)