    YAGEO CQ0201BRNPO9BN3R5
    Part No.:
    CQ0201BRNPO9BN3R5
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCQ0201BRNPO9BN3R5.pdf
    Description:
    CAP CER 3.5PF 50V C0G/NP0 0201
    Capacitance:
    3.5 pF
    Tolerance:
    ±0.1pF
    Voltage - Rated:
    50V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.013" (0.33mm)
    Datasheet:
    1. How to order CQ0201BRNPO9BN3R5 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CQ0201BRNPO9BN3R5 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CQ0201BRNPO9BN3R5?
    Image CQ0201BRNPO9BN3R5
    Part Number CQ0201BRNPO9BN3R5
    Product Status Active
    Capacitance 3.5 pF
    Tolerance ±0.1pF
    Voltage - Rated 50V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 0201 (0603 Metric)
    Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)