    YAGEO CQ0201BRNPO8BN4R4
    Part No.:
    CQ0201BRNPO8BN4R4
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCQ0201BRNPO8BN4R4.pdf
    Description:
    CAP CER 4.4PF 25V C0G/NPO 0201
    Capacitance:
    4.4 pF
    Tolerance:
    ±0.1pF
    Voltage - Rated:
    25V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.013" (0.33mm)
    Datasheet:
    1. How to order CQ0201BRNPO8BN4R4 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CQ0201BRNPO8BN4R4 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CQ0201BRNPO8BN4R4?
    Image CQ0201BRNPO8BN4R4
    Part Number CQ0201BRNPO8BN4R4
    Product Status Active
    Capacitance 4.4 pF
    Tolerance ±0.1pF
    Voltage - Rated 25V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 0201 (0603 Metric)
    Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)