    YAGEO CC1812KKX7RYBB474
    Part No.:
    CC1812KKX7RYBB474
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCC1812KKX7RYBB474.pdf
    Description:
    CAP CER 0.47UF 250V X7R 1812
    Capacitance:
    0.47 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    250V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Datasheet:
    1. How to order CC1812KKX7RYBB474 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CC1812KKX7RYBB474 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CC1812KKX7RYBB474?
    Image CC1812KKX7RYBB474
    Part Number CC1812KKX7RYBB474
    Product Status Active
    Capacitance 0.47 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 250V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)