    YAGEO CC1812KKX7RCBB153
    Part No.:
    CC1812KKX7RCBB153
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCC1812KKX7RCBB153.pdf
    Description:
    CAP CER 0.015UF 1KV X7R 1812
    Capacitance:
    0.015 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    1000V (1kV)
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    High Voltage
    Size / Dimension:
    0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.059" (1.50mm)
    Datasheet:
    1. How to order CC1812KKX7RCBB153 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CC1812KKX7RCBB153 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CC1812KKX7RCBB153?
    Image CC1812KKX7RCBB153
    Part Number CC1812KKX7RCBB153
    Product Status Active
    Capacitance 0.015 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 1000V (1kV)
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features High Voltage
    Package / Case 1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.059" (1.50mm)