    YAGEO CC1812KKX7R9BB334
    Part No.:
    CC1812KKX7R9BB334
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCC1812KKX7R9BB334.pdf
    Description:
    CAP CER 0.33UF 50V X7R 1812
    Capacitance:
    0.33 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    50V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.049" (1.25mm)
    Datasheet:
    1. How to order CC1812KKX7R9BB334 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CC1812KKX7R9BB334 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CC1812KKX7R9BB334?
    Image CC1812KKX7R9BB334
    Part Number CC1812KKX7R9BB334
    Product Status Active
    Capacitance 0.33 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 50V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.049" (1.25mm)