    YAGEO CC1812KKX7R0BB474
    Part No.:
    CC1812KKX7R0BB474
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCC1812KKX7R0BB474.pdf
    Description:
    CAP CER 0.47UF 100V X7R 1812
    Capacitance:
    0.47 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    100V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Datasheet:
    1. How to order CC1812KKX7R0BB474 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CC1812KKX7R0BB474 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CC1812KKX7R0BB474?
    Image CC1812KKX7R0BB474
    Part Number CC1812KKX7R0BB474
    Product Status Active
    Capacitance 0.47 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 100V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)