    YAGEO CC1812JKNPO9BN103
    Part No.:
    CC1812JKNPO9BN103
    Manufacturer:
    YAGEO
    Category:
    Ceramic Capacitors
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCC1812JKNPO9BN103.pdf
    Description:
    CAP CER 10000PF 50V C0G/NPO 1812
    Manufacturer:
    YAGEO
    Series:
    CC
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Capacitance:
    10000 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage - Rated:
    50V
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Ratings:
    Applications:
    General Purpose
    Failure Rate:
    Mounting Type:
    Surface Mount, MLCC
    Package / Case:
    1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension:
    0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.057" (1.45mm)
    Lead Spacing:
    Lead Style:
    Datasheet:
    1. How to order CC1812JKNPO9BN103 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CC1812JKNPO9BN103 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CC1812JKNPO9BN103?
    Image CC1812JKNPO9BN103
    Part Number CC1812JKNPO9BN103
    Manufacturer YAGEO
    Series CC
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 10000 pF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 50V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features -
    Ratings -
    Applications General Purpose
    Failure Rate -
    Mounting Type Surface Mount, MLCC
    Package / Case 1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)