    YAGEO CC1808MKX7RDBB102
    Part No.:
    CC1808MKX7RDBB102
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCC1808MKX7RDBB102.pdf
    Description:
    CAP CER 1000PF 2KV X7R 1808
    Capacitance:
    1000 pF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Rated:
    2000V (2kV)
    Temperature Coefficient:
    X7R
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.087" (2.20mm)
    Datasheet:
    1. How to order CC1808MKX7RDBB102 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CC1808MKX7RDBB102 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CC1808MKX7RDBB102?
    Image CC1808MKX7RDBB102
    Part Number CC1808MKX7RDBB102
    Product Status Active
    Capacitance 1000 pF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 2000V (2kV)
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 1808 (4520 Metric)
    Size / Dimension 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)