    YAGEO CC1808KKX7REBB471
    Part No.:
    CC1808KKX7REBB471
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCC1808KKX7REBB471.pdf
    Description:
    CAP CER 470PF 3KV X7R 1808
    Capacitance:
    470 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    3000V (3kV)
    Temperature Coefficient:
    X7R
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Datasheet:
    1. How to order CC1808KKX7REBB471 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CC1808KKX7REBB471 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CC1808KKX7REBB471?
    Image CC1808KKX7REBB471
    Part Number CC1808KKX7REBB471
    Product Status Active
    Capacitance 470 pF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 3000V (3kV)
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 1808 (4520 Metric)
    Size / Dimension 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)