    YAGEO CC1808KKNPOEBN100
    Part No.:
    CC1808KKNPOEBN100
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCC1808KKNPOEBN100.pdf
    Description:
    CAP CER 10PF 3KV C0G/NPO 1808
    Capacitance:
    10 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    3000V (3kV)
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Datasheet:
    1. How to order CC1808KKNPOEBN100 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CC1808KKNPOEBN100 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CC1808KKNPOEBN100?
    Image CC1808KKNPOEBN100
    Part Number CC1808KKNPOEBN100
    Product Status Active
    Capacitance 10 pF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 3000V (3kV)
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 1808 (4520 Metric)
    Size / Dimension 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)