    YAGEO CC1210ZKY5V7BB106
    Part No.:
    CC1210ZKY5V7BB106
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCC1210ZKY5V7BB106.pdf
    Description:
    CAP CER 10UF 16V Y5V 1210
    Capacitance:
    10 µF
    Tolerance:
    -20%, +80%
    Voltage - Rated:
    16V
    Temperature Coefficient:
    Y5V (F)
    Operating Temperature:
    -30°C ~ 85°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.083" (2.10mm)
    Datasheet:
    1. How to order CC1210ZKY5V7BB106 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CC1210ZKY5V7BB106 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CC1210ZKY5V7BB106?
    Image CC1210ZKY5V7BB106
    Part Number CC1210ZKY5V7BB106
    Product Status Active
    Capacitance 10 µF
    Tolerance -20%, +80%
    Voltage - Rated 16V
    Temperature Coefficient Y5V (F)
    Operating Temperature -30°C ~ 85°C
    Package / Case 1210 (3225 Metric)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.083" (2.10mm)