    YAGEO CC1210ZKY5V6BB226
    Part No.:
    CC1210ZKY5V6BB226
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCC1210ZKY5V6BB226.pdf
    Description:
    CAP CER 22UF 10V Y5V 1210
    Capacitance:
    22 µF
    Tolerance:
    -20%, +80%
    Voltage - Rated:
    10V
    Temperature Coefficient:
    Y5V (F)
    Operating Temperature:
    -30°C ~ 85°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.106" (2.70mm)
    Datasheet:
    1. How to order CC1210ZKY5V6BB226 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CC1210ZKY5V6BB226 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CC1210ZKY5V6BB226?
    Image CC1210ZKY5V6BB226
    Part Number CC1210ZKY5V6BB226
    Product Status Active
    Capacitance 22 µF
    Tolerance -20%, +80%
    Voltage - Rated 10V
    Temperature Coefficient Y5V (F)
    Operating Temperature -30°C ~ 85°C
    Package / Case 1210 (3225 Metric)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)