    YAGEO CC1210KKX7RYBB224
    Part No.:
    CC1210KKX7RYBB224
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCC1210KKX7RYBB224.pdf
    Description:
    CAP CER 0.22UF 250V X7R 1210
    Capacitance:
    0.22 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    250V
    Temperature Coefficient:
    X7R
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.057" (1.45mm)
    Datasheet:
    1. How to order CC1210KKX7RYBB224 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CC1210KKX7RYBB224 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CC1210KKX7RYBB224?
    Image CC1210KKX7RYBB224
    Part Number CC1210KKX7RYBB224
    Product Status Active
    Capacitance 0.22 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 250V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 1210 (3225 Metric)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)