    YAGEO CC1210KKX7RCBB153
    Part No.:
    CC1210KKX7RCBB153
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCC1210KKX7RCBB153.pdf
    Description:
    CAP CER 0.015UF 1KV X7R 1210
    Capacitance:
    0.015 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    1000V (1kV)
    Temperature Coefficient:
    X7R
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    High Voltage
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.057" (1.45mm)
    Datasheet:
    1. How to order CC1210KKX7RCBB153 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CC1210KKX7RCBB153 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CC1210KKX7RCBB153?
    Image CC1210KKX7RCBB153
    Part Number CC1210KKX7RCBB153
    Product Status Active
    Capacitance 0.015 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 1000V (1kV)
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features High Voltage
    Package / Case 1210 (3225 Metric)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)