    YAGEO CC1210KKX7RABB473
    Part No.:
    CC1210KKX7RABB473
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCC1210KKX7RABB473.pdf
    Description:
    CAP CER 0.047UF 200V X7R 1210
    Capacitance:
    0.047 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    200V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.057" (1.45mm)
    Datasheet:
    1. How to order CC1210KKX7RABB473 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CC1210KKX7RABB473 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CC1210KKX7RABB473?
    Image CC1210KKX7RABB473
    Part Number CC1210KKX7RABB473
    Product Status Active
    Capacitance 0.047 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 200V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 1210 (3225 Metric)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)