    YAGEO CC1210KKX7R9BB225
    Part No.:
    CC1210KKX7R9BB225
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCC1210KKX7R9BB225.pdf
    Description:
    CAP CER 2.2UF 50V X7R 1210
    Capacitance:
    2.2 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    50V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.087" (2.20mm)
    Datasheet:
    1. How to order CC1210KKX7R9BB225 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CC1210KKX7R9BB225 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CC1210KKX7R9BB225?
    Image CC1210KKX7R9BB225
    Part Number CC1210KKX7R9BB225
    Product Status Active
    Capacitance 2.2 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 50V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 1210 (3225 Metric)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)