    YAGEO CC1210KKX7R8BB474
    Part No.:
    CC1210KKX7R8BB474
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCC1210KKX7R8BB474.pdf
    Description:
    CAP CER 0.47UF 25V X7R 1210
    Capacitance:
    0.47 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    25V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.045" (1.15mm)
    Datasheet:
    1. How to order CC1210KKX7R8BB474 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CC1210KKX7R8BB474 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CC1210KKX7R8BB474?
    Image CC1210KKX7R8BB474
    Part Number CC1210KKX7R8BB474
    Product Status Active
    Capacitance 0.47 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 25V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 1210 (3225 Metric)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.045" (1.15mm)